Příjemnou noc, je pátek 7.8.2020, 23:44. Dnes má svátek Soběslav, zítra Roman.

MIKULÁŠSKÁ OBCHŮZKA

2019-12-05 06:16:04 | ZŠ Kovářov ©

Ani letos nechyběla ve škole tradiční mikulášská družina. Ve čtvrtek 5. prosince se po začátku třetí vyučovací hodiny školou rozezněl nejen andělský zvoneček, ale ozvalo se také chrastění řetězů, bušení metel a čertovské brblání.

Mikuláš s andělem a třemi čerty postupně obcházeli všechny třídy, aby se žáků zeptali, zda byli celý rok hodní (a pokud ne, aby se napříště polepšili). Před tím, než začali být žáci mikulášskou družinou jeden po druhém odměňováni, zazpívala celá třída píseň či zarecitovala básničku. Odměna pak byla sladká a pro všechny, ovšem někteří žáci k ní dostali přidáno ještě nějaké to prásknutí čertovskou metlou. Objevilo se jen pár slziček, většina žáků celou akci prožila spíše jako veselou a škádlivou návštěvu. Poděkování za sladkosti pro žáky patří Zákaznickému klubu Jednoty Kovářov.