Dobré ráno, je čtvrtek 20.2.2020, 5:08. Dnes má svátek Oldřich, zítra Lenka.

PŘEDVÁNOČNÍ DEN

2019-12-20 14:12:40 | ZŠ Kovářov ©

Poslední den ve škole před prázdninami strávili žáci naší školy nikoli učením, ale hrami, zpěvem a vzájemným obdarováváním se. Ráno se celá škola sešla ve školní jídelně, aby si zde všichni pod taktovkou školního pěveckého sboru zazpívali koledy.

Po zpěvu došlo i na vánoční slovo ředitele školy a nadělování dárečků všem zaměstnancům školy. Žáci si pak rozdávali dárečky u třídního stromečku, ovšem druhý stupeň si opět organizoval zábavu po svém a pěkně společně. Po loňské soutěži Tvoje tvář má známý hlas byla pod vedením paní učitelky Lenky Laňkové letos realizována zábavná soutěž Kovářov má talent. Žáci se představili se svými pěveckými, gymnastickými, muzikantskými či kouzelnickými čísly a diváci poté rozhodovali, kdo získá nejvyšší ocenění. Nakonec nejvíce hlasů získal Jirka Smrčina z 8. třídy se svými nadupaným bubenickým vystoupením. Vyvrcholením této soutěže však byl závěrečný spontánní tanec a zpěv; prozradit lze pouze to, že sólově zpívali i učitelé. Druhostupňoví žáci se sešli ještě u vědomostní soutěže Chcete být jedničkářem, kterou připravil pan učitel Jaroslav Smrčina a v níž prokazovali vybraní zástupci tříd své znalosti z toho, co se na zdejší škole již naučili. Díky znalostem jednotlivých zástupců získala pak celá třída reálnou jedničku z vybraného předmětu... prostě předvánoční dáreček. Finále celého dne se odehrávalo opět ve školní jídelně, kde slavnostně odění deváťáci obsluhovali všechny ostatní spolužáky a zaměstnance u vánočně prostřeného stolu. Děkujeme všem, kteří svou aktivitou, organizací, ale třeba i jen účastí a milým vánočním úsměvem přispěli k pohodové atmosféře předvánočního dne.